20.10.2009

Tilde andis välja Microsoft Wordi jaoks mõeldud EuroTermBanki terminoloogia lisandmooduli.

EuroTermBanki terminoloogia lisandmooduli abil pääsete Wordi terminipaneelil juurde ligikaudu kahele miljonile terminile ning enam kui sajale EuroTermBanki kogumile ja andmebaasile. Andmebaaside kasutamisest on abi nii tõlkimisel, terminiotsingul kui ka õppimisel.

Lisandmooduliga töötamisest saab ülevaate EuroTermBanki kodulehelt.

Ka kasutamine on väga lihtne: laadige lisandmoodul allalaadimislehelt alla, installige see ja proovige kasutada. Tööriista kõigi funktsioonide kasutamiseks peab arvutis olema Microsoft Word 2007. Põhifunktsioonidega versioon on saadaval ka Word 2003 jaoks.

Palume, et pärast lisandmooduli katsetamist avaldaksite tagasisidelehel arvamust selle kohta, mis meeldis, mida sooviksite muuta või milliseid lisavõimalusi kasutada. Teie kui kasutajate arvamus on tähtis, sest järgmises arendusetapis soovime tööriista täiustamiseks arvesse võtta kõik kasutajate vajadused ja ootused.

Tilde majutab ja arendab mitmekeelset terminoloogiaportaali koostöös rahvusvahelise EuroTermBanki konsortsiumiga, mille koosseisu kuulub ka Tartu Ülikool.

Paljud institutsioonid on andnud terminoloogiaportaalile tasuta kättesaadavaks tegemiseks oma terminiandmebaasid. Oodatud on kõikide abi, et teha kättesaadavaks veelgi rohkem eestikeelseid terminibaase.

EuroTermBanki terminoloogiatööriista jaoks oleme saanud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetust Tilde MATT projekti raames ja praegu on käsil selle projekti 1. arendusetapp. Teoksil on versioonid, mida saab kasutada ka muude tõlkide ja terminoloogide seas populaarsete tarkvaradega.