23.07.2014

Oleme uhked, et projektile TaaS (Terminology as a Service – terminoloogiateenus) anti teise tegutsemisaasta tegevusaruande põhjal Euroopa Komisjoni kõrgeim tunnustus – suurepärane.

Selliseid projekte hinnatakse kord aastas ning Euroopa Komisjon andis sellele projektile kõrgeima hinnangu ka eelmisel aastal. Tilde meeskond (Andrejs Vasiljevs, Tatjana Gornostaja, Arturs Vasilevskis ja Marcis Pinnis) ning projekti TaaS töörühma partnerid osalesid selleaastasel projektihindamisel 3. ja 4. juulil Luksemburgis.

Projekt TaaS töötati välja ajavahemikus 1. juunist 2012 kuni 31. maini 2014 ja seda toetas rahaliselt Euroopa Komisjon. Tilde kui koordinaator teeb projekti töörühmas koostööd Kölni Rakendusülikooli (Saksamaa), Sheffieldi Ülikooli (Ühendkuningriik) ja teabekeskusega TAUS (Holland). Projekti eesmärk oli välja arendada pilveteenused mitmekeelse terminoloogiateabe hankimiseks, töötlemiseks ja korduvaks kasutamiseks.

 

Tilde on tänulik kõigile, kes on selle kahe aasta jooksul panustanud oma aega, teadmisi ja oskusi, et projekt TaaS võiks kasvada terminoloogiateenuseks, mida kasutatakse kogu Euroopas.