15.09.2014

Tildel on taas ette näidata uued saavutused 3D-tehnoloogia vallas. Nimelt valmis 10. septembril Tilde innovatsioonilaboris meie virtuaalse vestluskaaslase prototüübi Laura uusim Androidi-põhine versioon.

 

Laura on ainulaadne virtuaalabiline, kelles on ühendatud kõnetehnoloogia, tehisintellekti ja 3D-näoanimatsiooni uusimad saavutused. Kasutajatega suheldes vastab ta nende küsimustele ja vestleb pisut inglise keeles – ning naeratab, teeb silma ja väljendab kõneldes emotsioone.

 

Ka Laura teadmised on suurenenud ja oskused paranenud. Ta on õppinud tõlkima inglise keelest hispaania, vene ja prantsuse keelde. Selle kontrollimiseks võib tal näiteks paluda tõlkida lause „This is a lovely day” hispaania keelde. Samuti võib talle esitada küsimusi erinevatel teemadel, nagu ilm („What is the weather today?”), asukoht („Where am I?”), vahemaa („What is the distance from Paris to London?”) või kellaaeg („What time is it?”).

 

Laurast on kasu ka igas vanuses õpilastele, sest ta aitab kiiresti Wikipediast teavet otsida („Who is the president of Estonia?”) või WolframAlpha abil arvutada („What is the square root of 4?”).

 

Kõigist rakenduse pakutavatest võimalustest osasaamiseks on soovitatav kasutada Wi-Fi-it, vähemalt neljatuumalist 1,4 GHz protsessorit ja Androidi versiooni 4.0 või uuemat. 

 

Kuna Tilde innovatsioonilabor jätkab Laura vestlusoskuste ning kõnetuvastus- ja 3D-funktsioonide arendamist, on teretulnud kõik kommentaarid ja soovitused selle kohta, kuidas saaksime oma uusimat loomingut täiustada.