11.07.2014

Tilde (Läti) teatab uhkusega, et USA patendi- ja kaubamärgibüroo registreeris auhinnaga pärjatud masintõlkeplatvormi LetsMT kaubamärgi. 

LetsMT kaubamärk esindab arvutitarkvara, mis on loodud keelte masintõlkimiseks (009), ning sellisel tehnoloogial põhinevat veebipõhist teenust, mis võimaldab kasutajatel teksti tõlkimist automatiseerida (042). Statistilise masintõlke tehnoloogia töötati välja koostöös Euroopa juhtivate ülikoolide uurijate rühmaga ja see on strateegiline komponent mis tahes tõlkimisega seotud rakenduste jaoks.

Tilde on keeletehnoloogia valdkonna liider. Kliendid saavad investeerida teenusesse, mille taga seisab ettevõtte, kes on tõestanud oma toodete kvaliteeti. Usume, et LetsMT kaubamärgi registreerimine kaitseb meie suure tööga teenitud head nime ja kinnistab meie positsiooni turul. LetsMT tehnoloogia on pälvinud juba suure tunnustuse nii Lätis kui ka Euroopa Liidus ning nüüd pöörame oma pilgu USA turu suunas. Läti Investeeringu- ja Arenguagentuur (LIAA) tunnustas masintõlketehnoloogiat LetsMT tiitliga „Läti 2012. aasta kõige uuenduslikum toode” ning iga-aastasel info- ja kommunikatsioonitehnoloogia konverentsil anti LetsMT-le üle prestiižne auhind „Plaatinahiir 2012”.

Tildest

 

Tilde on Euroopa juhtiv keeletehnoloogiaettevõte. Tilde loodi 1991. aastal Lätis Riias ja nüüd on Tildel esindused nii Lätis, Leedus kui ka Eestis. Tilde teeb koos oma partneritega kogu maailmast uuenduslike keeletehnoloogiatoodete ja -teenuste loomise nimel silmapaistvat uurimistööd.