20.12.2012

Eile, 19. detsembril kuulutati välja Läti Investeeringu- ja Arenguagentuuri korraldatud konkursi „Ekspordi- ja  innovatsiooniauhind 2012” võitjad. Tilde arendatud masintõlkeplatvorm LetsMT! sai esikoha ja peaauhinna kõige uuenduslikuma toote kategoorias.

Õnnitleme masintõlkeplatvormi LetsMT! arendamise meeskonda ja kõiki toetajaid selle suure saavutuse puhul!

Selleaastane konkurss „Ekspordi- ja innovatsiooniauhind” oli järjekorras kaheksas. Seda korraldab Läti Investeeringu- ja Arenguagentuur (LIAA) koostöös Läti majandusministeeriumiga. Tunnustati kahtekümmend kaheksat kõige edukamat ja uuenduslikumat Läti ettevõtet mitmesugustes kategooriates. Auhinnatseremoonial õnnitlesid Tildet ja teisi kategooriate võitjaid Läti Vabariigi president Andris Bērziņš, LIAA direktor Andris Ozols, kunstnikud, muusikud, näitlejad, tantsijad ja muud õnnesoovijad.

Parimaid ja edukamaid ettevõtteid auhinnati järgmises viies kategoorias.

  • Eksporditšempion
  • Parim eksportija
  • Impordi asendustoode
  • Kõige uuenduslikum toode
  • Tööstusdisain

Iga kategooria kaks paremat saavad võimaluse tasuta osaleda LIAA korraldatavate kõrgete riigiametnike kaubandusmissioonide äridelegatsioonis või üksikutel ärireisidel. Kolmanda koha võitjad saavad võimaluse kasutada LIAA trükistes tasulist reklaampinda.

Iga kategooria kolm paremat ja ka eksporditšempion saavad kvaliteedistandardi märgise, mida nad võivad oma toodetel ja turundusmaterjalides kasutada ning mis on loodud just selle konkursi jaoks. Teave kõikide tunnustust pälvinud osalejate kohta on saadaval LIAA kodulehel ja see on avaldatud ka ekspordi turundusmaterjalides.