30.04.2014

Pühapäeval, 27. aprillil osales Tilde Eesti mittetulundusorganisatsiooni Piirideta Tõlgid (Translators Without Borders) korraldatud heategevusliku rattamatka The Baltic Loop ühel etapil.


18. aprillil alguse saanud ja 3. mail lõppeva matka jooksul teevad tõlkijad ja nende sõbrad kogu Euroopast ratastel kokku umbes 2300-kilomeetrise ringi ümber Läänemere. Rattamatk algab Poolast, suundub põhja poole läbi Balti riikide, viib üle mere Soome ja Rootsi ning kulgeb sealt tagasi Poolasse.


Tilde tiim läbis kogu teekonnast 50-kilomeetrise lõigu Tallinna lähedal ja annetas heategevuslike eesmärkide täitmiseks 250 USA dollarit. Ettevõtet esindas neli Eesti kontori töötajat: Kadri Lutt, Margit Kurm, Katre ja Aris Sepp.


Tilde kui Balti riikide suurima lokaliseerimisteenuse pakkuja missioon on ületada keelebarjääre nii kohalikul kui ka rahvusvaheliselt tasandil. Ettevõte toetab koostööd ja teeb kõik selleks, et edendada töötajate meeskonnavaimu. Osavõtt sellest erilisest heategevusüritusest on seetõttu Tilde jaoks auasi.
  


Projektiga kogutud raha läheb vabatahtlike tõlkijate koolitamiseks Keenias tõlkekoolituskeskuse asutanud Piirideta Tõlkide toetamiseks. Need tõlkijad tõlgivad väärtuslikku tervishoiuteavet, mis aitab kaitsta Aafrika inimeste tervist.


Translators without Borders
(Piirideta Tõlgid) asutati 1993. aastal, et luua sidemed maailma tõlkijate ja kontrollitud valitsusväliste organisatsioonide vahel, mis keskenduvad tervisele, toitumisele ja haridusele. Tänapäeval aitab organisatsioon igal aastal tõlkida üle kahe miljoni sõna selliste valitsusväliste organisatsioonide jaoks nagu Piirideta Arstid, Action Against Hunger, Oxfam US ja Handicap International.