29.10.2014

Keeletehnoloogiaettevõte Tilde esitleb sel nädalal Kanadas Vancouveris maailma suurimal lokaliseerimiskonverentsil Localization World uut automaattõlke pilveteenuste komplekti. Maailma eri paigust pärit klientide tõlkevajaduste täitmiseks on Tilde integreerinud nutikad masintõlketeenused, uue põlvkonna terminoloogiatööriistad ja tohutu mahuga mitmekeelsed andmekogud üheks võrguplatvormiks.  

Kasutajad saavad nüüd valida erinevate valdkondade ja keelepaaride jaoks mõeldud kasutusvalmis masintõlkesüsteemide vahel või luua Tilde võrguvahendite abil oma masintõlkesüsteemi. Spetsiifiliste vajadustega asutustele pakub Tilde võimalust arendada kliendi kasutajaandmetega ja tema nõuete järgi kohandatud masintõlkesüsteeme, mis integreeritakse turvaliselt asutuse platvormiga.

Tilde tegevjuht Andrejs Vasiljevs: “Oleme uhked, et saame pakkuda uut tüüpi võrguteenuseid, mis võimaldavad rakendada pilveteenuste võimalusi mitmesuguste tõlkevajaduste täitmiseks. Meie uute teenuste eesmärk on pakkuda lahendust kvaliteetse ja erinõuete järgi kohandatud automaattõlketeenuse kasvavale vajadusele.”

Tilde MT hõlmab ka uusi tööriistu, mis muudavad märkimisväärselt terminoloogiatööd ja aitavad ületada ühe masintõlke peamistest nõrkustest: terminoloogia tõlkimise halva kvaliteedi. Tilde terminoloogiatööriistad suudavad tuvastada dokumentides automaatselt termineid, otsida asjakohaseid tõlkevariante ja luua terminisõnastikke. Sõnastike lisamine masintõlkesüsteemidesse võib parandada tõlkekvaliteeti üle 25%.

Peale terminoloogiatööriistade sisaldab Tilde MT ka mitmekeelset andmeteeki, mis on üks maailma suurimaid masintõlke andmekogusid. Andmekogu sisaldab 4 miljonit terminit ja 2,5 miljardit paralleellauset rohkem kui 125 keeles. Neid rikkalikke ressursse saab kasutada kohandatud lahendustes nii tava- kui ka masintõlkevõimaluste arendamiseks.

Tilde on välja töötanud võimsa tehnoloogiaga Tilde MT koostöös maailma juhtivate ülikoolide, sh Edinburghi ülikooli, Kopenhaageni ülikooli, Sheffieldi ülikooli ja Uppsala ülikooli keeleteadlastega.  

Tilde on Balti riikides tegutsev keeletehnoloogia ettevõte. Keelte edendamiseks digiajastul arendab Tilde masintõlkesüsteeme, võrguterminoloogiateenuseid, mobiilsideseadmete jaoks mõeldud tõlkerakendusi ja õigekeelsusriistu. Ettevõtte Riia, Tallinna ja Vilniuse esindustes töötab praegu üle 130 töötaja.

Tilde MT teenuste kohta leiate lisateavet veebilehelt www.tilde.com/mt